menu

Projekt: Teatrzyk Mazurskie Bajanie

2018-11-29 21:21:31 (ost. akt: 2018-11-29 21:25:51)

Uczniowie naszej szkoły: Grzegorz Hajn z klasy IIb, Martyna Grzeszczyk z klasy IVc , Łucja Żebrowska z klasy IVc, Antoni Homoncik z klasy Vf, Jakub Kisicki z klasy Vf, Eryk Szewczak z klasy Vf oraz Natalia Hajn z klasy VIIc...

a także uczennica ze Szkoły Podstawowej nr2 w Szczytnie i troje uczniów ze szkół średnich od 3 września do 10 listopada brali udział w projekcie TEATRZYK MAZURSKIE BAJANIE w ramach programu Wędrowna Akademia Kultury. Projekt, na który składały się cykliczne warsztaty teatralne, muzyczne, filmowe oraz plastyczne był realizowany w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie. W ramach działań projektowych został przygotowany, między innymi, spektakl teatralny pt.: „Leśne sprawy”, pokazany szerszej publiczności 27 października bieżącego roku, a także zaprezentowany dzieciom z grup przedszkolnych i młodszych klas szkół podstawowych 31 października. Spektakle spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem, młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Przedstawienie zostało nagrane, a następnie pokazane w Gminnych Bibliotekach w: Jedwabnie, Rozogach, Lipowcu i Świętajnie.
Uczestnicy warsztatów teatralnych, które poprowadził Wojciech Grochowalski, stworzyli scenariusz przedstawienia, byli także współtwórcami postaci, które potem odgrywali na scenie. O oprawę muzyczną spektaklu zadbał Adam Cudak, a scenografię i kostiumy zaprojektowała i wykonała wraz z uczestnikami warsztatów plastycznych Katarzyna Wolicka-Kozak. Nad całością projektu czuwała Danuta Lipska-Zapadka, a partnerem projektu była Anna Grzeszczyk.
Realizacja projektu, oprócz poszerzenia wiedzy o kulturze, literaturze i historii regionu, przyniosła też efekty w postaci zwiększenia umiejętności artystycznych uczestników, pozwoliła im rozwinąć kompetencje kluczowe. Młodzi ludzie atrakcyjnie spędzali wolny czas i mieli ogromną satysfakcję z efektów własnej pracy twórczej.
Wszyscy uczestnicy projektu wyrazili chęć udziału w kolejnych tego typu przedsięwzięciach.


Anna Grzeszczyk  • edumartix
  • Nasza szkoła w gronie szkół dobrze zaPROJEKTowanych