menu

Wycieczka kl. VI A i V F do Warszawy

2018-11-29 21:06:08 (ost. akt: 2018-11-29 21:12:06)

Uczniowie klas VIa i Vf pod opieką wychowawczyń Anny Grzeszczyk i Doroty Niechwiadowicz oraz Małgorzaty Kisickiej 30 października 2018 roku wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

W Teatrze Rampa uczniowie obejrzeli musical pt.: „Oto Oliver Twist” oparty na motywach powieści Charlesa Dickensa. Spektakl, który bardzo poruszył młodych odbiorców, obfitował w pasjonujące przygody, tajemnice, piękną muzykę i taniec. Niektórzy po raz pierwszy mieli okazję obejrzeć musical i zobaczyć swoich rówieśników na profesjonalnej scenie.
Po krótkim spacerze po Starówce i obiedzie w restauracji uczestnicy wycieczki udali się do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, gdzie zostali podzieleni
na dwie grupy. Jedna z grup udała się na plan filmowy. Tam uczniowie mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę o pracy filmowców i poznać etapy powstawaniu dzieła filmowego. Druga grupa w tym czasie, za sprawą scenografii, kostiumów i rekwizytów, miała możliwość przenieść się w odległe czasy i jednocześnie poczuć atmosferę miejsca, w którym na co dzień pracują twórcy filmowi. Wystawa wyposażona została w nowoczesne multimedia (w tym w okulary 3D), dzięki którym zwiedzający mogli znaleźć się wśród ekipy i obserwować nagrywanie filmowych ujęć.


Anna Grzeszczyk  • edumartix
  • Nasza szkoła w gronie szkół dobrze zaPROJEKTowanych