SZLACHETNA PACZKA SP6!

2018-11-29 20:38:36 (ost. akt: 2018-11-29 20:48:02)

Społeczność Szkolna Szkoły Podstawowej nr 6 im. Orła Białego w tym roku podwójnie włączyła się w świąteczne pomaganie w ramach Szlachetnej Paczki: jedną paczkę przygotowuje klasa 8B, za drugą natomiast odpowiedzialny jest Samorząd Uczniowski.

Wybrana przez Samorząd Uczniowski rodzina to samotna matka z trójką dzieci: Pani Karolina (43 l.), Filip (14 l.), Michał (12 l.) i Patryk (7 l.) Kilka lat temu w wyniku pożaru stracili cały dorobek swojego życia. Obecnie mieszkają w wynajętej stancji i zmagają się z problemami zdrowotnymi takimi jak astma oskrzelowa u jednego z synów, czy kołatanie serca i nadciśnienie u Pani Karoliny. Mama chłopców, z powodu kłopotów ze zdrowiem, nie może znaleźć pracy, gdyż decyzją lekarza może wykonywać tylko prace nie wymagające wysiłku fizycznego.
Mimo trudności życiowych wybrana przez nas rodzina potrafi dzielić się miłością - chłopcy opiekują się dwoma pieskami, które przygarnęli ze schroniska. Dlatego i my podzielmy się z nimi dobrocią, która znajduje się w naszych sercach. :)

Przedstawiamy listę potrzebnych rzeczy:
ŻYWNOŚĆ: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach, inne produkty żywnościowe: słodycze
ŚRODKI CZYSTOŚCI: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów
ODZIEŻ: dresy, koszulki, kurtka zimowa w rozmiarze 164, buty adidasy rozmiar 38, sylwetka szczupła
dresy, koszulki, kurtka w rozmiarze 150, sylwetka szczupła, buty adidasy rozmiar 37,
dresy, koszulki i kurtka w rozmiarze 125, buty zimowe traperki/śniegowce w rozmiarze 31-32,
czarne kozaki kobiece w rozmiarze 37.
BRAKUJĄCE SPRZĘTY: kuchenka gazowo-elektryczna - w obecnej działają tylko dwa palniki.
biurko narożne dla synów - dzieci odrabiają lekcje na niskiej ławie u mamy w pokoju.
SPECJALNE UPOMINKI: Filip - myszka komputerowa dla graczy. Michał - rolki. Patryk - piłka nożna, Pani Karolina - mikser.

Rodzina wybrana przez klasę 8B to 62 letnia Pani Maryla, która jest samotnie żyjącą kobietą. Na co dzień pani Maryla zajmuje się domem.Łatwiej jej się żyło, gdy u boku był mąż, który pracował, a ona zajmowała się dziećmi. Miała wtedy dużo obowiązków, ale też towarzystwo i wsparcie, którego teraz tak bardzo jej brakuje. Gdy
mąż zmarł, a dzieci mają swoje rodziny, rzadko odwiedzają panią Marylę. Po odjęciu kosztów utrzymania na życie zostaje jej 372 zł miesięcznie. Pani Marylce największą przyjemność sprawiają
długie spacery leśnymi ścieżkami, słuchanie odgłosów ptaków i podziwianie przyrody. To czas kiedy może się wyciszyć, oddychać świeżym powietrzem i zrelaksować. Jak miała dobry wzrok lubiła robić na drutach. Pani Maryla marzy o zdrowiu i spokojnym życiu. Wśród najważniejszych potrzeb wymieniła żywność i środki czystości oraz nieśmiało wspomniała o tym, że ma zepsutą pralkę i marzy o nowej, by nie musiała prać ręcznie.

Potrzeby Pani Maryli:
ŻYWNOŚĆ: Herbata, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Mąka, Warzywa w puszkach
ŚRODKI CZYSTOŚCI:
Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon, gąbka, szczotka do mycia pleców
ODZIEŻ: bluzka, Rozmiar: L/XL, stonowany kolor
sweter, Rozmiar: L/XL, Sylwetka: wzrost 158 cm,
spodnie jeansy, Rozmiar: L/XL, Sylwetka: wzrost 158 cm
kozaki, Rozmiar: 38, Uwagi: czarne, płaskie, krótkie,
INNE: Koc, Ręczniki, Pościel (poszwy,prześcieradła), Przybory do pisania, krzyżówki,
Pralka, gdyż stara stoi zepsuta i pani Maryla obecnie pierze ręcznie.

POMAGANIE JEST FAJNE!